Facebook

Kalendarz

poprzednim miesiącu październik 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 40 1 2 3 4 5 6 7
week 41 8 9 10 11 12 13 14
week 42 15 16 17 18 19 20 21
week 43 22 23 24 25 26 27 28
week 44 29 30 31
Ulti Clocks content
  • image
  • image
  • image
Previous Next
Szkolne koło PTTK "Jaworzyna"

 

"Kto chce naprawdę odnaleźć samego siebie,
musi nauczyć się obcowania z przyrodą,
bo oczarowanie jej pięknem
wprowadza bezpośrednio w ciszę kontemplacji."

Jan Paweł II

Koło PTTK „Jaworzyna” działające przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zręcinie jest jednym z niewielu kół, działających w województwie podkarpackim i jedynym w powiecie krośnieńskim. Koło zrzesza młodzież naszego gimnazjum, zainteresowaną pieszymi wędrówkami.


Aby spełniać nasze podróżnicze marzenia, często wybieramy się w góry, chcąc zdobywać szczyty, podziwiać panoramy, piękne widoki i oddychać świeżym, górskim powietrzem.

Dlaczego góry tak przyciągają, cóż w nich takiego jest? Jeśli chcesz znać odpowiedz na to pytanie - wyrusz z nami w świat pełen przygód. Wystarczy, że lubisz piesze wędrówki i zabierzesz ze sobą bagaż dobrego humoru.


Wiadomo od zawsze, że na szlaku najlepiej maszeruje się w grupie – wtedy, bez względu na wiek, każdy czerpie radość ze swojej pasji, jaką jest wędrowanie. Oprócz niezapomnianej przygody i świetnej atmosfery możesz także zdobyć odznaki turystyczne:

  • turystyki kwalifikowanej, np GOT, która mobilizuje do doskonalenia umiejętności np. posługiwania się mapą i kompasem, żeglugi, jazdy na rowerze, pływania itp.
  • krajoznawcze, które zachęcają do bliższego zapoznania się z obiektami krajoznawczymi napotykanymi na trasach wędrówek.
  • odznaka "Turysta Przyrodnik", którą można zdobywać podczas rajdów zarówno w górach, jak i na nizinach, bo przecież szlaki naszych wędrówek przebiegają przez Parki Narodowe, Krajobrazowe, czy po prostu obserwując spotykane na trasie pojedyncze obiekty przyrodnicze (pomniki przyrody)

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami zdobywania odznak kierowanych do młodzieży, na stronach www.pttk.pl i pttk Krosno

 

NASZE RAJDY

 

Partnerzy/Projekty
Stworzone dzięki Joomla!. Stworzone przez Damian Wozniak dla: gimzrecin.pl