Facebook

Kalendarz

poprzednim miesiącu październik 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 40 1 2 3 4 5 6 7
week 41 8 9 10 11 12 13 14
week 42 15 16 17 18 19 20 21
week 43 22 23 24 25 26 27 28
week 44 29 30 31
Ulti Clocks content
  • image
  • image
  • image
Previous Next
Do młodych

Od kiedy Jan Paweł II zasiadł na katedrze św. Piotra, szczególną troską otaczał młodych. Pokładał w nich nadzieję na lepsze jutro. O szczególnym miejscu jakiego zajmowali młodzi w sercu papieża świadczą słowa: „Wy jesteście przyszłością świata! Wy jesteście nadzieją Kościoła! Wy jesteście moja nadzieją!”

Papież przede wszystkim uczył młodych rozmowy z Chrystusem oraz rozmawiał z nimi tak jak rozmawiał Chrystus. W Ewangeliach, Jezus z Nazaretu spotyka się z młodymi. Szczególnie sugestywne są dwa wskrzeszenia: córki Jaira oraz młodzieńca z Naim. Nauczanie i działalność Papieża ukazuje, że poprzez stulecia i pokolenia, Chrystus wciąż rozmawia z młodym człowiekiem, chłopcem czy dziewczyną. Nie ulega bowiem wątpliwości, że każdy z młodych jest w tej rozmowie Jego potencjalnym rozmówcą.

Jan Paweł II chętnie spotykał się z młodymi ludźmi i poświęcał im dużo uwagi. Na spotkanie w Rzymie 31 marca 1985 roku, który ONZ ogłosiło Międzynarodowym Rokiem Młodzieży, napisał list apostolski na temat roli młodości jako okresu szczególnego kształtowania drogi życia. Rozumiejąc potrzeby młodzieży, powstało o wiele więcej papieskich listów do młodych. Listy do młodzieży zawierają naukę i wskazówki którymi należy się kierować.

Odtąd co roku przygotowywał orędzie skierowane do młodych, które stawało się tematem tego międzynarodowego spotkania, organizowanego w różnych miejscach świata. Jan Paweł II zjednał sobie rzesze młodych ludzi, którzy doskonale rozumieli jego słowa i gotowi byli/są postępować zgodnie ze wskazówkami swojego Papieża. Dzięki swojemu zaangażowaniu Jan Paweł II jest nazywany Papieżem młodych.

 

Partnerzy/Projekty
Stworzone dzięki Joomla!. Stworzone przez Damian Wozniak dla: gimzrecin.pl