Facebook

Kalendarz

poprzednim miesiącu październik 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 40 1 2 3 4 5 6 7
week 41 8 9 10 11 12 13 14
week 42 15 16 17 18 19 20 21
week 43 22 23 24 25 26 27 28
week 44 29 30 31
Ulti Clocks content
  • image
  • image
  • image
Previous Next
Bezpieczna szkoła - Demokratyczny kraj

 

Czas realizacji: 1 grudnia 2013 r. – 30 kwietnia 2014 r.


Cel: Kontynuowanie i rozszerzanie działań prowadzonych w konkursie Bezpieczna Szkoła-Demokratyczny Kraj w kierunku rozwijania świadomości obywatelskiej dzieci i młodzieży, popularyzacji prawa, w tym praw obywatelskich oraz praw jednostki, przeciwdziałania patologiom, podnoszenia poziomu bezpieczeństwa w szkołach i otoczeniu środowiskowym, przygotowania młodzieży do życia w zjednoczonej Europie.


Lp.

Zadanie, sposób realizacji

1.

Przeprowadzenie, we wszystkich klasach szkoły, debaty uczniowskiej nt. Prawa człowieka i obywatela w państwie demokratycznym. Zalecany udział przedstawicieli środowisk prawniczych i organizacji obywatelskich.

2.

Przeprowadzenie spotkań uczniów z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, organizacji społecznych etc. nt. Bezpieczne zachowanie w szkole, domu, na ulicy, w drodze do szkoły i domu (zasady ruchu drogowego), zagrożenia, udzielanie pomocy, obrona konieczna itp.

POKAZY STRAŻACKIE - ZOBACZ

SPOTKANIE WORD - ZOBACZ

3.

Przeprowadzenie sondażu pn. Co zagraża Twoim zdaniem porządkowi w szkole i Twoim otoczeniu, jakie niebezpieczeństwa napotykasz, jak sobie z tym radzisz?

4.

Przeprowadzenie konwersatoriów nt. zagrożeń niesionych przez alkohol, narkotyki, dopalacze oraz konkursu na opracowania pn. 100 słów na temat: tytoń, alkohol i narkotyki.

5.

Przeprowadzenie konwersatoriów nt. przemocy psychicznej i fizycznej w szkole - jak o tym rozmawiać, jak z tym walczyć?

6.

Przeprowadzenie konwersatoriów na temat funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego i relacji obywatelskich w mieście, gminie, regionie, państwie, tryb i znaczenie wyborów samorządowych i parlamentarnych. Udział przedstawicieli władz samorządowych, posłów, senatorów.

7.

Przeprowadzenie konwersatoriów nt. Polska i Polacy w Unii Europejskiej, co nam daje członkostwo w UE, struktura organizacyjna i kompetencje władz UE.

8.

Przeprowadzenie szkolnego konkursu na dowolne prace plastyczne, literackie lub publicystyczne z motywem przewodnim: Polska i Polacy w Unii Europejskiej.

9.

Udział przedstawiciela szkoły w seminarium „BEZPIECZNA SZKOŁA OBYWATELSKA 2014, które przeprowadzi w formule e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

10.

Przeprowadzenie wśród wszystkich uczniów ankiety ewaluacyjnej

 

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROJEKTU

 

Partnerzy/Projekty
Stworzone dzięki Joomla!. Stworzone przez Damian Wozniak dla: gimzrecin.pl