Facebook

Kalendarz

poprzednim miesiącu listopad 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 44 1 2 3 4
week 45 5 6 7 8 9 10 11
week 46 12 13 14 15 16 17 18
week 47 19 20 21 22 23 24 25
week 48 26 27 28 29 30
Ulti Clocks content
  • image
  • image
  • image
Previous Next
Pożegnanie Gimnazjum
piątek, 22 czerwca 2018 14:54

22 czerwca 2018 r. w ostatni dzień roku szkolnego Dyrektor szkoły, wychowawcy, nauczyciele i uczniowie, na czele z pocztem sztandarowym, udali się na mszę św. do kościoła parafialnego, gdzie uczestniczyli we mszy świętej.

Następnie, po powrocie do gimnazjum, uczniowie zgromadzili się na sali gimnastycznej, aby uroczyście zakończyć mijający rok szkolny i pożegnać tegorocznych absolwentów.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu szkoły i przywitaniem zaproszonych gości przez Dyrektora Pawła Przetacznika. Uczniowie klas trzecich zaprezentowali program artystyczny, który humorystycznie przywoływał wspomnienia z trzech, wspólnie spędzonych lat. Uzupełnieniem całości był film przygotowany przez uczniów, którzy podziękowali na koniec nauczycielom i pracownikom szkoły za wspólną pracę w trakcie nauki w gimnazjum, wręczając symboliczne kwiaty.

W kolejnej części uroczystości, drugoklasiści wręczyli starszym kolegom upominki na pożegnanie wraz z życzeniami. A po zakończeniu występów Wójt Gminy Chorkówka Andrzej Koniecki wraz z panią Gabrielą Nizianty, Dyrektor ZEAS w Chorkówce, wręczył Nagrody Wójta, gimnazjalistom, którzy uzyskali najlepsze wyniki z egzaminów gimnazjalnych. W tym roku byli to: Adam Gonet, Bartłomiej Bodaszewski, Wiktor Marek, Aleksandra Magdziak i Julia Stasiowska.

W kolejnej części uroczystości, Dyrektor wraz z wychowawcami poszczególnych klas przystąpił do rozdania listów gratulacyjnych dla rodziców oraz nagród dla uczniów klas trzecich, którzy przez trzyletni pobyt w gimnazjum wyróżnili się sukcesami w nauce oraz wzorowym zachowaniem. Wielu uczniów również z klas II zostało wyróżnionych za wysokie wyniki w nauce, bardzo dobre i wzorowe zachowanie oraz wzorową frekwencję.

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego doceniły pracę zaangażowanych uczniów, którzy pomagali w organizacji wydarzeń i przedsięwzięć szkolnych. Uczniowie zostali także nagrodzeni za działalność dziennikarską w gazetce szkolnej „Gimnazjalista”, otrzymując od opiekunów pisma pamiątkowe gadżety.

Uczniów działających w Spółdzielni uczniowskiej pożegnała pani Katarzyna Rucyk.

Zaś uczniom zaangażowanym w działalność artystyczno-wokalną, podziękowała pani Alicja Zając wręczając zdjęcia ze wspólnych występów oraz wydaną płytę z utworami chóru szkolnego.

Opiekunki szkolnego koła turystycznego „Jaworzyna”, rozdały turystyczne upominki uczniom wyróżniającym się w działalności turystycznej.

Pamiątkowe statuetki oraz dyplomy dla reprezentantów gimnazjum w różnorodnych dyscyplinach sportowych zostały uroczyście wręczone przez nauczycieli wychowania fizycznego.

W tym roku Dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zręcinie, wręczył nagrody specjalne dla Darii Samborowskiej, Adama Goneta i Bartłomieja Bodaszewskiego, za wyróżniającą się działalność artystyczną lub naukową przez trzy minione lata.

Po zakończeniu ceremonii na sali, gimnazjaliści udali się do klas na spotkania z wychowawcami, podczas których wręczone zostały świadectwa szkolne wraz z gratulacjami.

Naszym absolwentom życzymy powodzenia w nowych szkołach, jeszcze lepszych wyników w nauce i wspaniałych wspomnień z gimnazjum. Pozostałym uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy przyjemnego i bezpiecznego odpoczynku podczas wakacji. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym, już co prawda nie w gimnazjum, którego działalność przechodzi do historii, a w szkole podstawowej w Zręcinie.

tekst i zdjęcia: K. Sznajder

 

Partnerzy/Projekty
Stworzone dzięki Joomla!. Stworzone przez Damian Wozniak dla: gimzrecin.pl