Facebook

Kalendarz

poprzednim miesiącu listopad 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 44 1 2 3 4
week 45 5 6 7 8 9 10 11
week 46 12 13 14 15 16 17 18
week 47 19 20 21 22 23 24 25
week 48 26 27 28 29 30
Ulti Clocks content
  • image
  • image
  • image
Previous Next
Dzień Sportu w gimnazjum
czwartek, 21 czerwca 2018 20:39

Przekładany dwukrotnie m.in. z powodu niesprzyjającej aury Dzień sportu w tym, kończącym się roku szkolnym odbył się w naszej szkole 20 czerwca. Już na początku trzeba powiedzieć, że pogoda była wymarzona, a rywalizacji sportowej, zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak i zespołowych, jak zwykle od wielu lat towarzyszyły spore emocje.

Łącznie w obydwóch kategoriach (dziewcząt i chłopców) obyło się 13 konkurencji indywidualnych i 5 drużynowych. Rywalizowano m.in. w biegach, skokach, w rzutach piłą lekarską, w jeździe na rowerze, w podciąganiu i zwisie na drążku, w kręceniu kołem hula–hop, w przeciąganiu liny oraz w grach zespołowych- chłopcy w piłce nożnej, a dziewczęta w piłce siatkowej. Oczywiście wszyscy uczniowie, którzy wystartowali w dowolnej konkurencji sportowej są już zwycięzcami, wszak sporcie przecież nie sam wynik jest tylko ważny, lecz liczy się także udział.

Jednak od wielu lat można także zauważyć, iż co najmniej kilkunastu uczniom, z racji tego, że startują w kilku konkurencjach, a przy tym zajmują miejsca na podium - można przypisać miano bohaterów sportowych. W tym roku do najwszechstronniejszych należeli - w kategorii dziewcząt: Klaudia Kludacz najbardziej wysportowana – 1. miejsca w biegu na 400 m, w rzucie piłką lekarską oraz w kręceniu kołem hula-hop i 3. lokata w rzutach osobistych do kosza, Wiktoria Doniek - 1 miejsce w skoku w dal, 2. lokata w rzucie piłką lekarską i 3. miejsca w zwisie na drążku oraz w biegu na 400 m, Małgorzata Wierdak – 1 miejsce w zwisie na drążku oraz 3. lokaty w rzucie piłką lekarską i biegu na 400 m, Oliwia Śliwińska - 1. miejsce w rzutach osobistych do kosz i 4. w rzucie piłką lekarską, Patrycja Kożuch – 2. miejsce w skoku w dal z miejsca oraz 4. lokata w zwisie na drążku. Wśród dziewcząt warto jeszcze wymienić Wiktorię Skrzętę, która zajęła 2. miejsce w rzutach osobistych do kosza oraz Julię Stasiowską, która wywalczyła 2. lokatę w zwisie na drążku.


Z kolei wśród chłopów niekwestionowanym  liderem jeśli chodzi o ilość uzyskanych miejsc na podium był Maciej Czuchra - oto jego dokonania: 1. miejsca – w podciąganiu na drążku (28 podciągnięć jest to rekord w historii całej szkoły) oraz w rzucie piłką lekarską, 2. miejsce w skoku w dal, 3 lokaty w rzutach osobistych do kosza oraz w jeździe na rowerze (jak najwolniej na czas).

Kolejni utalentowani sportowcy to: Michał Gradowicz - 1. miejsce w rzutach osobistych do kosza oraz 2. lokata w rzucie piłką lekarską i 3. pozycja w skoku w dal, Dawid Smuga – 2. miejsce w rzutach osobistych do kosza, 3. miejsca w biegu na 600 m i w podciąganiu na drążku. Ponadto, raz na podium stawali zajmując 1. miejsce: Jakub Satur – w biegu na 600 m, Dominik Pencak – w jeździe na rowerze, Marcin Gondek – w skoku w dal, Mateusz Akslar – w strzałach piłą nożną do celu, 2 lokaty uzyskali: Karol Gronek - na  600 m, Jakub Beck – w podciąganiu na drążku, Szymon Zadylak – w jeździe na rowerze, Dawid Góra – w strzałach piłą do celu, oraz 3. miejsca: Bartłomiej Bodaszewski – w rzucie piłką lekarską, Damian Wojtas i Jakub Wierdak – w strzałach piłką nożną do celu. W rywalizacji drużynowej w konkurencjach sprawnościowych wśród klas drugich (przeciąganie liny i bieg w workach) zwyciężyła klasa II C, przed II A oraz II B, zaś w kategorii klas trzecich (przeciąganie liny i bieg z kubkiem wody na tacy) wszystkie klasy uzyskały 4 punkty zajmując tym samy pierwsze lokaty.

W grach zespołowych chłopców w piłce nożnej zwyciężyła klasa III C, która w rzutach karnych 6:5 pokonała klasę III A, trzecie miejsce przypadło klasie II A, a czwarta chłopcom z klasy III B. Natomiast w rywalizacji dziewcząt, które grały w piłkę siatkową, zwyciężyła klasa II B przed zespołem łączonym (klasa III B i C), trzecie miejsce przypadło klasie II C.

Z dziennikarskiego obowiązku dodam, że od wielu lat podczas Dnia Sportu tradycją jest (i tak było również w tym roku) uczniowie otrzymują gorącą kiełbasę oraz napoje. W tym miejscu składam serdeczne podziękowanie Rafałowi Wójtowiczowi, który od zawsze czuwa nad tym, aby do wszystkich uczestników (uczniów, nauczycieli, pracowników) docierać w myśl powiedzenia przez żołądek do serca.

Na koniec składam serdeczne podziękowanie głównym autorom tj. uczniom, którzy w tym dniu przyszli do szkoły i wzięli udział w zawodach sportowo-rekreacyjnych oraz pozostałym nauczycielom i pracownikom szkoły, tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tegorocznego Dnia sportu. Warto, także podkreślić, że w/w impreza była także podsumowaniem ogólnopolskiego projektu "Trzymaj formę”, w którym od 2008 roku uczestniczy nasza placówka szkolna.

Dzień sportu, a także wiele wydarzeń rekreacyjno-turystyczno- sportowych przechodzi do historii Gimnazjum im. Jana Pawła II. Z pewnością wielu uczniów, także i nauczycieli powie, że były to piękne i niezapomniane chwile, dla których warto było przychodzić, być czy pracować w tej szkole. Przed nami wakacje, wobec tego, wszystkim życzę, bezpiecznych, a zarazem zdrowych wakacji. Pamiętajcie o bezpiecznym wypoczynku, w lesie, nad wodą, na spacerze, podczas biegu, na rowerze – wszak życie i zdrowie największym skarbem człowieka. Do zobaczenia za prawie, czy aż 10 tygodni w szkole.

tekst: A. Przybysz
zdjęcia: K. Sznajder

 

Partnerzy/Projekty
Stworzone dzięki Joomla!. Stworzone przez Damian Wozniak dla: gimzrecin.pl