• image
Previous Next
Wiosenne bieganie
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 18:02

,,Biegajcie, w ogóle uprawiajcie sport - jeżeli nie będziecie mieć wyników nawet na miarę mistrzostw szkoły, to na pewno będziecie zdrowsi”.

W pierwszym tygodniu kwietnia br. odbyły się zawody w indywidualno-drużynowych biegach przełajowych, które rozgrywane są w ramach Szkolnego Związku Sportowego.

Najpierw na stadionie ,,Tęczy” w Zręcinie miały miejsce zawody na szczeblu Gminy Chorkówka (ich organizacją o od wielu lat zajmowali się nauczyciele wychowania fizycznego naszego gimnazjum). Podczas tej imprezy, w klasyfikacji drużynowej – zarówno dziewcząt, jak i chłopców zajęliśmy 1. lokaty, uzyskując tym samym awans do szczebla powiatowego.

Z kolei indywidualnie, najlepiej zaprezentowali się: w kategorii dziewcząt na dystansie około 600 m – Klaudia Kludacz, która zajęła 1. miejsce, zaś w klasyfikacji chłopców na dystansie około 800 m pierwsze trzy pozycje przypadły naszym gimnazjalistom, którzy w kolejności od pierwszego miejsca stawali na podium Jakub Satur, Jakub Gronek, Michał Gradowicz.

Natomiast podczas zawodów rangi powiatowej, które odbyły się 6 kwietnia na obiektach przy ZSP w Iwoniczu, drużynowo chłopcy wywalczyli 3. miejsce, a dziewczęta ukończyły rywalizację na 4. pozycji Do zawodów rejonowych awansowały dwie pierwsze drużyny. Brak awansu zespołu chłopców należy m.in. upatrywać w tym, iż z powodu choroby nie wziął udziału wspomniany J. Gronek.

W klasyfikacji indywidualnej bardzo dużą, a zarazem miłą niespodziankę sprawił Jakub Satur, który zajął 1. miejsce. Było to zwycięstwo pewne i zdecydowane, a jest ono tym bardziej cenne, bowiem w historii naszego gimnazjum - w zawodach powiatowych - w kategorii chłopców jest on pierwszym uczniem, który stanął na najwyższym stopniu podium. Ma on duże szanse, aby powalczyć o przepustkę do imprezy rangi wojewódzkiej, jednak, aby tak się stało, najpierw musi uplasować się na co najmniej 3 pozycji podczas zawodów rejonowych, które 10 kwietnia odbędą się na obiektach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. St. Pigonia w Krośnie.

Do udanych występów mogą zaliczyć swoje starty w iwonickich biegach także Klaudia Kludacz, która zajęła 7. miejsce oraz Jakub Wierdak, który przybiegł na 14. pozycji. Wszystkim uczniom za reprezentowanie szkoły w zawodach gminnych, a zwłaszcza powiatowych, które odbywały się w niesprzyjających warunkach pogodowych (przenikliwe zimno oraz trudna błotnista trasa) w imieniu nauczycieli wychowania fizycznego serdecznie dziękuję.

W składzie zespołu (zawody gminne lub powiatowe) byli:

Dziewczęta: Karolina Foremny, Klaudia Kludacz, Patrycja Kożuch, Dobrosława Samborowska, Małgorzata Wierdak.

Chłopcy: Jakub Frużyński, Michał Gradowicz, Karol Gronek, Mateusz Marszał, Jakub Satur, Jakub Wierdak.

tekst i zdjęcia: Adam Przybysz