Facebook

Kalendarz

poprzednim miesiącu październik 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 40 1 2 3 4 5 6 7
week 41 8 9 10 11 12 13 14
week 42 15 16 17 18 19 20 21
week 43 22 23 24 25 26 27 28
week 44 29 30 31
Ulti Clocks content
  • image
  • image
  • image
Previous Next
Karnawałowe Party 2018
piątek, 02 lutego 2018 15:24

„Jedzenie jest jak miłość: smakuje, kiedy się nim dzielimy.
Przygotowanie posiłku z uważnością i starannością
jest hołdem składanym sobie i innym.
Kucharz w ten sposób wyraża uczucia.
Dlatego gotowanie jest tak wciągające i pełne emocji.”

Joanna Szachowska-Tarkowska

To już tradycja naszej szkoły, że w styczniu odbywa się konkurs kulinarny Karnawałowe Party. Od ośmiu lat uczniowie zadziwiają nas swą pomysłowością w przygotowaniu stołu z przysmakami na spotkanie w gronie znajomych. Z dumą stwierdzamy, że wśród uczestników ubiegłych edycji są osoby, które kształcą się w zawodzie kucharza.

W tym roku uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować drobne przekąski w stylu „małe co nieco”. Na stołach pojawiły się zatem przysmaki, które wabiły kolorem, zachwycały smakiem i estetyką podania. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem pozostałych uczniów naszej szkoły. O walorach smakowych poczęstunku najlepiej opowiedzieliby uczniowie, którzy mieli okazję wziąć udział w degustacji potraw.

Opiekunowie konkursu przygotowali również stół wiejski, na którym znalazły się takie przysmaki jak: chleb, smalec ze skwarkami, ogórki kiszone, masło, powidła i dżemy oraz ser biały – wszystko wykonane według tradycyjnych domowych receptur.

Tradycją konkursu Karnawałowe Party są nagrody. Zwycięska drużyna otrzymuje bilety do kina. W tym roku najwyżej oceniony został stół przygotowany przez zespół w składzie: Izabela Dembiczak, Julia Firlej i Weronika Wityńska. Gratulujemy zwycięzcom!

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki ufundowane przez Samorząd Uczniowski. Dodatkową nagrodą będzie wycieczka – niespodzianka.

Ewa Drożdżal, Anna Nowak

zdjęcia i video: K. Sznajder

VIDEO

 

Partnerzy/Projekty
Stworzone dzięki Joomla!. Stworzone przez Damian Wozniak dla: gimzrecin.pl